Zerrin Güneş 1980 yılında Kıbrıs’ta doğmuştur. 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Programı’nı tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra İzmir Işık Özel Eğitim Merkezi’nde otizmli çocuklarla 1 yıl çalışmıştır.

2006 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Dil ve Konuşma Bozuklukları Yüksek Lisans Programı’nı tamamlayarak “Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı” ünvanını almıştır. Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Bozuklukları Yüksek Lisans Programı süresince; Ankara Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi Konuşma Bozuklukları Birimi , Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesi Nöroloji Bölümü , Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezi’nde staj yapmıştır. Mezun olduktan sonra ulusal ve uluslararası kongre , çalıştay ve eğitimlere katılmıştır.

2004-2006 yılları arasında İzmir Destek İşitme ve Konuşma merkezi, 2006-2008 yılları arasında Kıbrıs Mehmet Reis FTR Merkezi, 2009 – 2016 yılları arasında kurucularından olduğu Marmara FTR ve Dil-Konuşma Bozuklukları Merkezi’nde dil ve konuşma bozuklukları uzmanı olarak çalışmıştır.

2016 Ekim ayından itibaren kurucuları arasında olduğu Mavi Okyanus Özel Eğitim Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir. Dil ve Konuşma Bozuklukları Derneği’ne (Türkiye) üyedir. Özellikle ilgilendiği konular; gecikmiş dil ve konuşma bozuklukları, çocuk ve yetişkinlerdeki akıcılık bozuklukları (kekemelik, takifemi), işitme engellilerde konuşma bozuklukları, ses bozuklukları, artikülasyon bozuklukları ve diğer engel gruplarında ( Otizm, CP, Mental Reterdasyon, Down Sendrom vb) gözlenen dil ve konuşma bozukluklarıdır.

Aldığı Eğitimler ve Katıldığı Kurslar
Ses Terapisi ve Ses Bozukluklarında Videostroboskopi Kullanımı, A. Keidar; DİLKOM 2003
Voice Therapy: An İntergrated Approach and Practical Suggestions, A. Keidar; 2. Ulusal Dil ve Konuşma bozuklukları kongresi, 2004
Ankara Artikülasyon Testi’nin Kullanımı, P. Ege ;3. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi 2005
Afazi ve İlişkili Bozukluklarda İşlevsel Değerlendirme, J. Harris; 3. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, 2005
Kekemelik Terapisi , K. O. St. Louis; DİLKOM 2005
Speech & Language Delay and İntervention, J. Brown, C. Bacon, DİLKOM 2006
Engelli Çocuklarda İletişim ve Dili Geliştirme Stratejileri, 4. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi 2007
Yutma Bozuklukları, Değerlendirmesi ve Terapisi, M. Kündük; DİLKOM 2010
The Greenspan Floortime Approach, Basic İntroduction, J. GREENSPAN 2015
TEDİL (Türkçe Dil Gelişim Testi) Selçuk Güven, Seyhun Topbaş, 8. Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi 2015
BDT Destekli Ergen ve Yetişkinlerde Yoğunlaştırılmış Kekemelik Terapisi , Veysel KIZILBOGA, 2016, Mersin
CLASI AYRES Sensory Integration Modul 1, Sussanne S. ROLEY, 2017 Antalya
T he PROMPT Institute, PROMPT'a Giriş: Teknik, Karin BRINKMANN, Nida Ş.Colay ,Istanbul, 2018